Фумігація

Фумігація (від лат. fumigare — обкурювати, диміти) — метод боротьби зі шкідниками шляхом повного заповнення обсягу газоподібними
пестицидами (фумігантами), які задушують або отруюють шкідників.

Фуміганти фірми “Детіа Дегеш” (Німеччина) на протязі 70-ти років залишаються світовими лідерами на ринку фумігантів.

Висока надійність та якість, у порівняні з доступною ціною, простота використання, безпека людей при використанні та широкий спектр дії зумовили використання цих препаратів у 110 країнах світу.

В Радянському Союзі дані фуміганти використовуються з 1980 року, а з 1994 року фуміганти ФОСТОКСИН та МАГТОКСИН зареєстровані і використовуються в Україні. За всі роки використання не було жодної рекламації, навіть через 10 років препарати не втрачають ефективності, хоча гарантійний строк зберігання 3 роки.

ФОСТОКСИН та МАГТОКСИН ефективно знищують всі види шкідників запасів не залежно від стадії їх розвитку в зерні, комбікормах, тютюні, макаронних виробах, сухофруктах, бавовні, шерсті та в самій картонній або дерев’яній тарі, а також численні види комах, які нерідко зустрічаються в продовольчих вантажах, вантажах легкої та переробної промисловості імпортованих із країн Південно-Східної Азії, Африки, Південної Америки.

Фостоксин та Магтоксин можна використовувати в складських приміщеннях будь-якого типу, які піддаються герметизації. Їх використовують для обробки силососховищ, товарних складів, контейнерів, трюмів кораблів та ін. Згідно IMO (International Maritime Organization) також можлива обробка зерна та інших товарів в кораблях на рейді.

Газ, який виділяється при розкладі фосфіду магнію (торгова назва Магтоксин) та фосфіду алюмінію (торгова назва Фостоксин), – фосфін, має дуже велику проникаючу здатність. Навіть тверда кожура фруктів і насіння без особливих перешкод пропускають газ, в той самий час як інсектицидні рідини і пудри можуть лише змочити або засипати зовнішню оболонку.

Однією з переваг застосування препарату на основі фосфіну є те, що газ швидко вивітрюється з оброблених товарів і не залишає ніякого залишку. В наш час вимогливий споживач не бажає, щоб у продуктах харчування знаходились залишки ядохімікатів, тому в Німеччині, наприклад, навряд чи знайдеш дозвіл на пряму обробку продуктів харчування розпилювальними засобами. Порівняно з такими засобами, як бачимо, за допомогою фосфіну можлива обробка великої кількості різноманітних товарів на складах із меншою трудоємкістю.

На сьогоднішній день існують дві препаративні форми цих препаратів:

  • Таблетки
  • Пластини (стрічки)

Обидві форми при взаємодії з вологою, яка міститься в повітрі або в товарах, виділяють фосфін.

Таблетки містять в якості активного компоненту 56% фосфіду алюмінію (товарна назва Фостоксин), або 66% фосфіду магнію (торгова назва Магтоксин), кожна таблетка дає 1г фосфіну та вміщують невидимий захисний газ карбомат, з якого утворюється аміак. Тому кожна таблетка має запах спочатку аміаку, а потім фосфіну (карбід або часник). Тим самим забезпечуючи високий ступінь безпеки людині, яка працює з препаратом.

Пластини, або стрічки, складаються з 56% фосфіду магнію, але не мають у своєму складі карбомата. Вони більш за все підходять для газової дезінфекції сільгосппродуктів, які мають властивість накопичувати сторонній запах, тому що: – не містять аміаку; – не залишають осад, який видаляється разом із залишками пластин (стрічок).

Одна пластина дає 33 г фосфіну, одна стрічка складається з 20 пластин і виділяє 660 г фосфіну.

В даний час таблетки застосовують із використанням автоматичних дозуючих засобів, але можливе внесення і ручним способом або за допомогою зондів.

Пластини переважно підходять для використання:

  • для контейнерів (1-2 шт. на контейнер);
  • для обробки складених у штабель мішків.

Оскільки фосфід магнію, який входить до складу пластини, виділяє газ швидше фосфіду алюмінію і при більш низьких температурах, така обробка триває лише декілька діб.

За допомогою фосфіну можлива обробка всіх видів шкідників запасів. Рекомендовані дози, розраховані таким чином, щоб впливати на самі стійкі стадії розвитку комах (яйця, лялечки).

Застосування даних фумігантів по всьому світу вносить свій вклад в рішення проблеми зберігання сільгосппродукції після збору врожаю. Препарати можна застосовувати у всіх кліматичних умовах. За допомогою фосфіду магнію можливо проводити обробку навіть при температурі нижче 5°С, при цьому час виділення газу збільшується. (Для обробітку при низьких температурах доцільне застосування спеціального обладнання SPEED BOX, яке працює з використанням пластин.) Обробка можлива при вологості товару лише 7%.

Для всіх випадків фосфін – те, що необхідно. Він не пошкоджує продукти, які обробляються, і при цьому гарантує 100% знищення шкідників.

Спеціально для забезпечення невеликих фермерських господарств України Фостоксин випускається в розфасовці по 300 г та 45 г. Препарати можна вносити як ручним способом, так і за допомогою зонду. Дозування та тривалість фумігації залежить від різновиду сховища, типу товару та пакування, виду шкідника, температури та вологості.

Завод фірми „Детіа Дегеш” в м. Лауденбах (Німеччина) по виробництву Фостоксину та Магтоксину забезпечує 100% контроль якості згідно ISO 9000.