Боротьба з шкідниками деревини
Сьогодні все частіше в побуті та у промисловості використовують деревину. Проте, на жаль через недотримання рекомендацій щодо захиту від жуків-шкідників, дерево може стати непридатним до використання.
Комахи, які нищать деревину:
- Жук-короїд – шкоди від нього багато, бо він живе всередині деревини, та прогризає дуже багато ходів розміром 1-3 мм.Боротьба з жуком-короїдом, потребує досвіду і кваліфікації.
- Жук-вусач – самка цього жука є мабуть одним з найпідступніших ворогів деревини – вона може відкласти в тріщину 200-300 яєць, а личинки потім 2-3 роки будуть спокійно ласувати деревиною. Є певні інструкції і вимоги для боротьби з жуком-вусачем.
- Жук-точильник – відмінність від вусаня полягає в тому, що кількість личинок поменше (максимум – 40 штук). Тут важливо дотримуватися інструкцій, для того, щоб знищити меблевого точильника.
- Меблевий-точильник – личинка цього жука проробляє канали в деревині і там же харчується, пошкоджуючи при цьому меблі, віконні рами, стельові балки, покриття для підлоги (паркет і тощо) і колоди стін. Пік літа жуків випадає на травень-червень і живе кожна особина від 6 до 28 днів. Ну або ж поки ви не почнете з нею боротися.
- Терміти – приблизно 10% видів термітів є шкідниками, приносячи втрати господарству людини, але не залежно від того що це всього 10% вони все одно завдають шкоди не тільки лісу, а й будівлям з дерева. Знищення термінів, які можуть вщент зіпсути дерево, потребує неабиякого професіоналізму.
Способи боротьби з жуками-деревоїдами:
- Фумігація (газація) – боротьба з комахами і гризунами шляхом наповнення приміщення газом.
Всі фумігаційні роботи повинні проводитися силами сертифікованих фахівців, що мають відповідні дозволи та досвід у проведенні даних робіт. Фумігант впливає в якості газу і проникає не тільки у відкритий простір приміщень, а й у глиб складованих товарів і матеріалів. Це перевершує всі інші види знезараження – вологу обробку, обкурювання. - Фогація – це використання хімікатів, які перетворюючись на пару за допомогою обладнання, розпорошується на поверхні ураженої деревини та частково проникає всередину ходів, зроблених жуками вусанями, свердлами та іншими гризучими невидимими ворогами.
- Обробка антисептиками (інсектицидором) – застосовується ще до складання зрубу і монтажу дерев’яних конструкцій, як кажуть превентивні заходи. Універсальність полягає в тому, що за одну обробку Ви вбиваєте відразу двох ворогів – і жуків і грибок.
Рекомендований спосіб обробки: 2-3 рази з перервою в 2-3 дні. - Спринцювання заражених ділянок – використовується тільки на початкових рівнях заражень і за відсутності грибка. При використанні даного методу інсектицидори заливаються безпосередньо в отвори (шприцом або ж чимось схожим на даний прилад). Після цього замазуються, що б не вивітрилися і проникли максимально глибоко в деревину.
Отже з огляду на вище сказане, в боротьбі з жуками-деревоїдами, важливо дотримуватися певних вимог і правил. Це можуть зробити тільки фахівці, які мають достатньо досвіду і всі необхідні засоби.