Боротьба з шкідниками деревини

Сьогодні все частіше в побуті та у промисловості використовують деревину. Проте, на жаль через недотримання рекомендацій щодо захиту від жуків-шкідників, дерево може стати непридатним до використання.

Комахи, які нищать деревину:

 1. Жук-короїд – шкоди від нього багато, бо він живе всередині деревини, та прогризає дуже багато ходів розміром 1-3 мм.Боротьба з жуком-короїдом, потребує досвіду і кваліфікації.
 2. Жук-вусач – самка цього жука є мабуть одним з найпідступніших ворогів деревини – вона може відкласти в тріщину 200-300 яєць, а личинки потім 2-3 роки будуть спокійно ласувати деревиною. Є певні інструкції і вимоги для боротьби з жуком-вусачем.
 3. Жук-точильник – відмінність від вусаня полягає в тому, що кількість личинок поменше (максимум – 40 штук). Тут важливо дотримуватися інструкцій, для того, щоб знищити меблевого точильника.
 4. Меблевий-точильник – личинка цього жука проробляє канали в деревині і там же харчується, пошкоджуючи при цьому меблі, віконні рами, стельові балки, покриття для підлоги (паркет і тощо) і колоди стін. Пік літа жуків випадає на травень-червень і живе кожна особина від 6 до 28 днів. Ну або ж поки ви не почнете з нею боротися.
 5. Терміти – приблизно 10% видів термітів є шкідниками, приносячи втрати господарству людини, але не залежно від того що це всього 10% вони все одно завдають шкоди не тільки лісу, а й будівлям з дерева. Знищення термінів, які можуть вщент зіпсути дерево, потребує неабиякого професіоналізму.

Способи боротьби з жуками-деревоїдами:

 1. Фумігація (газація) – боротьба з комахами і гризунами шляхом наповнення приміщення газом.
  Всі фумігаційні роботи повинні проводитися силами сертифікованих фахівців, що мають відповідні дозволи та досвід у проведенні даних робіт. Фумігант впливає в якості газу і проникає не тільки у відкритий простір приміщень, а й у глиб складованих товарів і матеріалів. Це перевершує всі інші види знезараження – вологу обробку, обкурювання.
 2. Фогація – це використання хімікатів, які перетворюючись на пару за допомогою обладнання, розпорошується на поверхні ураженої деревини та частково проникає всередину ходів, зроблених жуками вусанями, свердлами та іншими гризучими невидимими ворогами.
 3. Обробка антисептиками (інсектицидором) – застосовується ще до складання зрубу і монтажу дерев’яних конструкцій, як кажуть превентивні заходи. Універсальність полягає в тому, що за одну обробку Ви вбиваєте відразу двох ворогів – і жуків і грибок.
  Рекомендований спосіб обробки: 2-3 рази з перервою в 2-3 дні.
 4. Спринцювання заражених ділянок – використовується тільки на початкових рівнях заражень і за відсутності грибка. При використанні даного методу інсектицидори заливаються безпосередньо в отвори (шприцом або ж чимось схожим на даний прилад). Після цього замазуються, що б не вивітрилися і проникли максимально глибоко в деревину.

Отже з огляду на вище сказане, в боротьбі з жуками-деревоїдами, важливо дотримуватися певних вимог і правил. Це можуть зробити тільки фахівці, які мають достатньо досвіду і всі необхідні засоби.