Як захистити виробництво від птахів?

Як захистити виробництво від птахів ?!

До списку різноманітних шкідників, які чинять негативний вплив на діяльність харчових підприємств, як не дивно, є і птахи. Залітаючи у виробничі приміщення, склади, вони створюють антисанітарні умови, залишаючи пір’я, послід, а також переносять різноманітні хвороби. Для боротьби з пернатими шкідниками сьогодні винайдено ефективні рішення. У Європі за нормами HACCP захист від пернатих шкідників є обов’язковою вимогою для харчових виробництв.

Є кілька категорій засобів, які застосовують для захисту від птахів:

Біоакустичні — відтворюють крик лиха і тривоги птахів, яких хочуть відлякати, а також голоси їх природних ворогів – хижаків;

Ультразвукові — гуманний і відповідний спосіб боротьби з цією проблемою. Сьогодні ринок пропонує безліч таких приладів. Варто зазначити, що універсального приладу немає, і того, на що реагують одні птахи, інші можуть не боятися. Тому відлякувачі птахів відрізняються принципом роботи і площею дії. Ультразвукові відлякувачі птахів на сьогоднішній день є найбільш популярними, оскільки в ціновій категорії вони найбільш доступні, їх неважко встановлювати і експлуатувати. Під час своєї роботи вони не створюють дискомфорту для людини і при цьому створюють дискомфорт для птахів. Суть полягає в тому, що тварини і птахи сприймають більший звуковий діапазон, ніж людське вухо (до 20 КГц), і тому ті сигнали, які ми зовсім не відчуваємо і не сприймаємо, на птахів діють негативно. Коливання ультразвукових частот викликає у них страх можливої небезпеки, і інстинкт самозбереження не дозволяє їм влаштуватися в цьому місці. Однак, специфіка ультразвуку дозволяє охоплювати невелику площу. Зазвичай його захист поширюється до 600 кв. метрів. Якщо це зовсім недорогий прилад, територія, яку він захищає, ледь досягає 100 кв. метрів. Тому ультразвуковий відлякувач птахів підходить для використання на невеликих територіях. суттєвою перевагою є нечутний для людського вуха звук, який не заважає виробництву.

 

Лазерне відлякування — даний тип приладів в основному застосовується на великих підприємствах, та територіях (наприклад, в аеропортах). Їх робота вимагає постійної участі людини, але з усіх саме ці відлякувачі птахів вважаються найбільш результативними. Лазер, потрапляючи на сітківку ока птаха, дезорієнтує його, викликає відчуття страху й паніки, змушує покинути приміщення. Птах сприймає як загрозу для життя яскравий промінь. Лазерні ручні прилади дорогі і вважаються професійними. Є стаціонарні установки, і застосовуються вони в автономному режимі. Але у світлий час доби вони нерозбірливі й малоефективні. Такі прилади підходять для тих місць, де ультразвукові відлякувачі не здатні охопити територію, а використання біоакустичних пристроїв неприпустимо.

 

Візуальні або ж оптичні — базовані на природному страху птахів перед яскравими, блискучими предметами.

Для відлякування птахів у промислових масштабах, ми пропонуємо кілька видів відлякувачів птахів:

 

“Super QB4 + Strobe” – ультразвуковий відлякувач птахів, який, окрім ультразвуку, оснащений стробоскоповою лампою, яка імітує періодичні спалахи червоного кольору. Завдяки цьому збільшується ефект відлякування. Цей відлякувач має радіус дії 15 м.

 

“Quadblaster QB-4” — має генератор ультразвуків, що забезпечує як коротко, так і довготривале відлякування птахів.

 

“QB-4” — виконує подвійну функцію: по-перше, відганяє птахів з місць їх перебування і утримує на відстані; по друге, створює охоронну зону, через яку птахи не захочуть повертатися назад в ці місця. Довжина променя цього відлякувача – 15 м.кв.

 

“Bird Control Laser 3000 M” — відлякування відбувається за допомогою безпечних лазерних променів, які випромінюються з обертової головки. Програму керування налаштовують так, що прилад дає змогу ефективно забезпечити охоронну зону завширшки 5 м на площі 3000 м².